8 comments

 • Jen ze zeptám – chcete říci, že UFO, respektive mimozemské civilizace, neexistují? Stačí stručně ANO / NE. Děkuji.

  • Ještě bych dodal jednu poznámku:

   Jsou dva různé způsoby, které si člověk představí pod pojmem, zda existuje mimozemská civilizace.

   1) Zda mimozemská civilizace existuje jako návštěvník naší planety.
   2) Zda mimozemská civilizace existuje někde všeobecně ve vesmíru (nemusela nás zatím navštívit).

   ad1) Nejsou žádné pozitivní důkazy o tom, že mimozemšťané navštívili naší planetu.
   ad 2) Zde se jedná o pouhou teorii a pravděpodobnost. Žádné důkazy zatím nepotvrdili mimozemskou civilizaci ve vesmíru, což se může, ale i nemusí změnit. Zatím je to pouhá teorie o určité malé pravděpodobnosti.

   • Děkuji za odpověď. Rád bych se ještě zeptal jak se stavíte k myšlence, že existence mimozemské civilizace nejen, že existuje jedna, ale je jich nekonečné množství, a to v různých formách, kdy důkazem je už existence člověka a organismů na Zemi – tedy naše.

    • Nevím, jestli jsem správně pochopil Váš dotaz, ale ptáte se mě na to, jak se stavím k myšlence, že existuje vícero, nebo (nekonečné množství) civilizací?

     Pokud ano, tak bych se vyjádřil asi tak, že je to krásná teorie. Klidně může existovat vícero, nebo dokonce nekonečné množství civilizací (to nekonečné množství je dle mého dosti nepravděpodobné). Může tomu být ale i naopak. Můj osobní názor je ten, že jiná civilizace existuje. Berte to ale pouze jako můj osobní tip. Faktem zatím zůstává to, že jiný život zatím nebyl nalezen.

     • Není důkazem existence jiného života už jen exitence toho našeho?

      • Není to důkaz.

       Zde jen předpokládáte, že na základě existence života tady na zemi může existovat život i jinde (dokonce nekonečně životů), tento předpoklad ale může být úplně nesprávný. Faktem zatím zůstává, že zatím nevíme, zda se někde nachází nějaký jiný život. To jestli ho najdeme je hudba budoucnosti.

       • V tom případě je mi líto, ale ačkoli můžete mít kritické myšlení, tak rozhodně nemáte racionální. Děkuji za vaše odpovědi a mějte se fajn.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.