Paranormální výzva

teaser_paranormalni_vyzva

Český klub skeptiků Sisyfos nabízí od 1. 5. 2014 ve spolupráci s dobrovolnými donátory v čele s Václavem Dejčmarem finanční odměnu té osobě, která v kontrolovaném dvojitě zaslepeném experimentu prokáže existenci paranormálních schopností, respektive takových schopností, které jsou podle současných vědeckých poznatků nemožné.

Přihlásit se do Paranormální výzvy může každý zletilý občan České i Slovenské republiky, který je přesvědčen o tom, že je schopen experimentálně prokázat existenci fenoménů a schopností považovaných vědeckou obcí za nemožné. Uchazeč ve své přihlášce popíše paranormální fenomén, který ovládá a zároveň navrhne postup pro jeho experimentální ověření. Experiment musí být jednoduše realizovatelný, časově a ekonomicky nenáročný, opakovatelný a jeho výsledky jednoznačně interpretovatelné (zdroj textu: http://www.falesni-hraci.cz/cs/paranormalni-vyzva)

Paranormální výzva navazuje na The Million Dollar Paranormal Challenge organizovanou známým americkým kouzelníkem a vědeckým skeptikem Jamesem Randim.

Videozáznam z The Million Dollar Paranormal Challenge 2014 (Las Vegas, USA), v jejímž rámci měl uchazeč možnost prokázat svou schopnost vyzařovat citelnou energii ze své pravé ruky (anglicky):

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.